تفاوت عطرهای سرد و گرم
تفاوت عطرهای سرد و گرم

زندگی ما انسان ها با عناصر طبیعی خو گرفته است. طبیعت بر بدن و زندگی انسات بسیار تاثیر گذار است. ممکن است زندگی انسان ها دچار تغییرات مثبت یا منفی شود. یکی از همین تغییرات مهم و تاثیراتی که طبیعت روی انسان دارد، درمان بیماری‌ها و ناراحتی‌های مختلف توسط طبیعت است. علاوه بر تاثیر در زندگی در زیبایی و سلامت هم نیز تاثیرگذار است. یکی از نقش‌های طبیعت در این زمینه، ایجاد رایحه خوش بوده است. بسیاری از عطرهای سرد و عطرهای گرم معروف و پرطرفدار داری رایحه ی طبیعت هستند. اما طبیعت شامل روایح مختلفی میشود. سلیقه انتخاب عطر ما بسیار به طبع ما بستگی دارد. جالب است، بدانید که عطرها هم مانند غذا طبع خاص خود را دارند. مثلا با استفاده از یک عطر به خصوص، حالت گرما به فردی دست می‌دهد، یا با استفاده از عطری دیگر، حالت سرما توسط یک فرد احساس می‌شود و او سردش می‌شود. یکی از مهم ترین اصولی که در هنگام خرید عطر باید رعایت کنید اهمیت دادن به طبع و سلیقه خود است. حال قصد داریم در این مقاله از عطرونک بیشتر در مورد طبع های عطر صحبت کنیم.

طبع های عطر

به طورکلی طبع عطرها به دسته تقسیم میشوند:

  • طبع گرم
  • طبع سرد

انتخاب طبع مناسب عطر بسیار اهمیت دارد به همین خاطر به طور مفصل به توضیح این دو دسته میپردازیم.

عطر هایی با طبع گرم :

عطرهایی با طبع گرم

همانطور که در بالا و مقالات قبل گفتیم روایح گرم حس گرما را به شما منتقل میکند و برای فصول سرد پاییز و زمستان بسیار مناسب هستند. ماندگاری این روایح بسیار بالاست. جالب است بدانید که عطر های گرم برای افراد گرم مزاج اصلا مناسب نیست و ممکن است با بوییدن آن دچار درد و بیماری هایی مانند سردرد و میگرن شوند. عطرهای گرم دارای روایح مختلف و متفاوتی هستند. نت‌های قالب چوب یا مشک در اکثر آن ها وجود دارند. نت های خوشبوی گلی که شامل گل یاس، گل مریم یا گل محمدی هستند نیز در روایح گرم استفاده میشود، که عطرهای گرم و لطیفی را تشکیل میدهند. در بین برند های معروف عطر های کمپانی لالیک اکثرا عطرهایی با روایح گرم طراحی میکنند . در بین عطرهای برند لالیک روایح سرد کمتر دیده میشود. برای برسی بیشتر این برند میتوانید به فروشگاه اینترنتی عطرونک سر بزنید.

عطر هایی با طبع  سرد :

عطرهایی با طبع گرم

یکی از ویژگی های این عطر ها داشتن رایحه ایی خنک است که حس تازگی و طراوت را به شما کنتقل میکند. این روایح معمولا از نت های میوه ایی مانند هندوانه، خیار و سایر میوه‌های سرد تشکیل شده است. عطرهای خنک و سرد بر خلاف روایح گرم بسیار مناسب فصل های تابستان و بهار میباشد. شما میتوانید با انتخاب یک عطر با رایحه خنک و سرد روزهای تابستانی خود را بسیار دلنشین کنید. روایح خنک، ترش، تلخ، سرد و همین طور جنگلی یا وحشی جز عطرهای با طبع سرد میباشند که میتوانند بهترین انتخاب برای روزهای گرم باشند. این روایح باعث میشود که ما تعادل دلنشینی بین گرمای هوا و رایحه خنک عطرمان ایجاد کنیم  همچنین به اطرافیانمان حس خوبی منتقل میشود. عطر و ادکلن معمولا در هوای سرد ماندگاری بیشتری دارند زیرا در هوای سرد گرما و حرارت کم بوده و الکل موجود در عطر کمتر تبخیر میشود. عطرهای خنک به دلیل داشت طبع سرد ماندگاری کمی دارند به همین خاطر لازم است در طول روز چندین بار آن را بر روی پوست خود اسپری کنید. این عطرها برا افراد گرم مزاج بسیار پیشنهاد میشود.نت های گل محمدی، گل مریم، گل یاس، عطر تیروز جز عطرهای گرم و لطیف هستند که ممکن است برای افراد گرم مزاج باعث بروز سردرد شوند و عطرهایی مانند بوی مشک و بوی چوب خیلی گرم هستند و استفاده از آن‌ها در تابستان، ممکن است اطرافیان را آزار دهد.

تفاوت عطر سرد و گرم :

اکثر شما با روایح سرد و گرم آشنا هستید همچنین میدانید عطرهایی با نت‌های شکلاتی، چوبی یا ادویه‌ای عطرهای گرم را تشکیل میدهند و عطرهایی که در آن‌ها از رایحه لیمو، نارنج یا هندوانه استفاده شده باشد، عطرهای سرد یا خنک نامیده می‌شوند.
یکی از تفاوت های این دو رایحه استفاده آنها در فصول مختلف است. عطرهایی با رایحه سرد برای فصول گرم بهار و تابستان مناسب هستند و عطرهای گرم برای فصل های سرد پاییز و زمستان.
ماندگاری این دو رایحه نیز متفاوت است. در فصول گرم شما به دلیل تعریق زیاد بوی عطر شما زودتر از بین میرود و نیاز به تمدید عطر خود در طول روز دارید. اما در فصل های سرد عطر شما در مدت طولانی تری بر روی پوست شما میماند و اسپری کردن مجدد آن ممکن است به خاطر بوی تندی که به مشام میرسد اطرافیان شما را اذیت کند. پس به صراحت میتوان گفت عطرهای گرم ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به عطرهای خنک و سرد دارند.
برای آشنایی با روایح مختلف عطر میتوانید به فروشگاه اینترنتی عطرونک سر بزنید و عطرهایی با روایح سرد و گرم را مورذ برسی قرار دهید.

 

فروشگاه اینترنتی عطرونک

فروشگاه تخصصی اینترنتی عطرونک سعی بر این دارد با ارائه مقالات آرایشی در بخش ” عطرومگ ” شما رو بیشتر با دنیای زیبایی و لوازم های ارایشی مرغوب آشنا کند.
خوشحال میشیم تا نظراتتون را در مورد این مطالب با ما در میان بگذارید.
از اینکه همراهمون بودید از شما ممنونیم.