تشخیص رایحه عطر از رنگ ادکلن
تشخیص رایحه از رنگ عطر

تا به حال به رنگ عطر و ادکلن های خود دقت کرده اید؟ یا شده که به دلیل آن دقت کنید؟ ممکنه تصور کنید که برای زیبایی و جنبه تزئینی ،شیشه و مایع عطر ها رنگی است . اما شاید براتون جالب باشه بدونید که تمام رنگ هایی که در طراحی عطرها استفاده میشوند معنی و مفهوم خاصی دارند. اگر با معانی این رنگ ها آشنا باشید میتوانید قبل از استشمام رایحه عطر بوی آن را  تشخیص دهید. در این مقاله قصد داریم درباره معنی تمام رنگ هایی که در عطرها و ادکلن ها استفاده میشوند صحبت کنیم.

شناخت رایحه از رنگ عطر

همانطور که گفتیم از طریق رنگ مایع و شیشه عطر میتوان به رایحه عطر پی برد فقط کافیست بیشتر با رنگ ها آشنا باشید تا بتوانید عطر را کارشناسی کنید و خیلی ماهرانه درباره با دیدن رنگ آن رایحه را تشخیص دهید .

عطر های قرمز رنگ

شناخت رایحه عطر های قرمز

قرمز نشانه قدرت است. خانم‌هایی با لباس‌های شیک مجلسی و کفش پاشنه بلند لایق چنین ادکلن‌هایی هستند. در مقابل مردانی با کراوات و پاپیون قرمز رنگ صلابت خاصی دارند که عموما از ادکلن‌هایی را رنگ قرمز استفاده می‌کنند. به طور کلی روایح این رنگ از عنصر های خوشبوی فلفل، جوز هندی و زنجبیل تشکیل شده است. اما مات و شفاف بودن رنگ قرمز نیز معنی متفاوتی دارد. اگر به رنگ قرمز مات باشد رایحه ایی تلخ و چوبی است و اگر قرمز شفاف باشد بوی شیرین و گلی و کمی ادویه ایی به مشام میرسد.

عطرهای به رنگ آبی

 

رایحه عطر و ادکلن های آبی

رنگ آبی نشانه نشاط ، شادابی و طراوت در زندگی است. افراد ورزشکار معمولا از عطر هایی که به رنگ آبی است استفاده میکنند. اما جالبه بدونید رنگ های آبی به کار رفته معانی متفاوتی دارند. رنگ آبی تیره رایحه ایی تلخ ادویه ایی دارد که از عناصر زعفران و وانیل تشکیل شده است. اما این آبی اگر به آبی روشن و ملایم تغییر کند ترکیباتی از روایح دریایی و اقیانوسی دارند. در واقع به نوعی خنک و شیرین بوده که نشانه تازگی و هوای معطر است. همچنین این رنگ در زندگی و روزمرگی بسیار آرامش بخش است.

عطر های سفید رنگ

شناخت رایحه عطر های به رنگ سفید

همه ما میدانیم که رنگ سفید نشانه پاکی و مقدس بودن است. کسانس که علاقه زیادی به این رنگ دارند معمولا زندگی منظمی دارند و  انسان‌هایی اخلاق‌مدار و منظم هستند، لباس‌های رسمی و شیک می‌پوشند و دارای روحیه‌ای احساساتی و شوخ هستند. اما این رنگ در عطر و ادکلن به چه معنی میباشد. در عطر ها هم تداعی کننده آرامش ، پاکی و حس شیرین میباشد. رایحه خنک و شیرینی که این عطرها دارند الهام گرفته از زمستان و برف های سفید رنگ میباشد.

عطر های زرد رنگ

عطر های طیف رنگی زرد و قهوه ایی چه رایحه ایی دارند؟

رنگ زرد عموما از لیمونی شروع میشود و به رنگ طلائی و قهوه ایی میرسد. این طیف رنگی جز پرطرفدارترین تنالیته رنگ هاست. افراد علاقمند به این طیف رنگی معمولا شخصیتی جدی ،مغرور و اعتماد به نفس بالایی دارند. این طیف رنگی در عطر ها رایحه متفاوتی دارد. معمولا ترکیباتی گلی دارند که زرد کمرنگ رایحه‌ای خنک داشته و هر چه به سمت قهوه‌ای می‌رویم با رایحه گرم و سنگین مواجه می‌شویم. آقایان جنتلمن از این نوع عطر ها بیشتر استفاده میکنند.

 

عطر های صورتی رنگ

رنگ صورتی در رایحه عطر به چه معناست؟

صورتی یک رنگ کاملا دخترانه است که خانم ها از زمانی که به دنیا می آید به این رنگ علاقمند هستند. افراد علاقهمند به این رنگ روحیه ایی حساس و عاشق دارند. رنگ صورتی در زندگی روزمرگی خانم ها بسیار حضور دارد. اما میخواهیم بدانیم که در دنیایی عطری چه معنی و مفهومی دارد. رنگ صورتی در عطرها و ادکلن های زنانه به معنی وجود رایحه گلی در آن است. در عطرهای صورتی رنگ ، عطرساز از گل های معطر در ترکیبات عطر استفاده کرده است. اما در کنار این تنالیته رنگی صورتی نیز مهم است. صورتی کمرنگ به معنای رایحه خنک و شیرین است. همچنین اگر عطر شما به رنگ صورتی تیره است ینعنی رایحه آن شیرین و گرم است. اما یک رایحه متفاوتی وجود دارد که یا به شدت پسند میکنید و یا اصلا باب سلیقه شما نیست. این رایحه از گل رز تشکیل شده است که بویی مانند گلاب را دارد ، معمولا عطر های دارای رایحه گل رز به رنگ صورتی خیلی کمرنگ و ملایم هستند.

 

عطر های سبز رنگ

رنگ سبز در رایحه عطر ها نشانه چیست

رنگ سبز هرکسی را به یاد طبیعت می اندازد. در عطر ها هم همین طور است. عطر هایی که دارای رنگ سبز هستند رایحه ایی از گل و گیاهان، درخت، خزه و … دارند. به طور کلی رنگ سبز در عطر نشانه رایحه خنک و آرامش بخش است. اگر سبز روشن باشد رایحه آن عطر خنک وشیرین و بسیار ملایم است. اما هرچه به سمت تیرگی رود رایحه چوبی به آن اضافه میشود کخ بسیار پرطرفدار است.

عطر های مشکی رنگ

رایحه عطر مشکی در ادکلن و رنگ ها به چه معناست

رنگ مشکی یک رنگ تیره و سنگین است پس قطعا عطرهای رنگ مشکی باید رایحه ایی سنگین داشته باشند.معمولا افرادی که از این رنگ استفاده میکنند دارای شخصیتی بسیار پایبند و سنگین میباشند و همچنین ابهت خاصی نیز دارند. رنگ مشکی به خوبی بیانگر بوی چوب، ادویه و گیاهان معطر میباشد و عموما رایحه ایی تلخ دارند. اما رنگ مشکی در عطرهای زنانه و مردانه کمی متفاوت است. در عطر و ادکلن های زنانه ایی که به رنگ مشکی هستند دارای ترکیبات گلی مانند یاس است. ولی در ادکلن‌های مردانه مشکی ترکیب جدایی ناپذیر، ادویه‌هاست. ادکلن‌هایی که کاملا مشکی هستند رایحه‌ای تلخ در کنار ترکیبات گلی شیرین دارند اما ادکلن‌هایی که بخشی از آن‌ها طراحی رنگ دیگری دارد عطر آن‌ها به شدت تازه و تلخ است.

عطر های رنگ بنفش

شناخت رنگ بنفش در رایحه عطر ها

ممکن است تصور کنید این رنگ در عطر مشابه رنگ صورتی است اما جالب است بدانید که کاملا با هم متفاوت هستند. تنها نقطه مشترکی که دارند وجود رایحه گلی هست. معمولا افرادی که از رنگ بنفش در زندگی خود بیشتر استفاده میکنند دارای شخصیتی جدی هستند و عموما قدرت تصمیم گیری بالایی دارند. اما در عطر و ادکلن این رنگ نشانه چیست؟ وجود ترکیبات میوه‌ای و عنبر و مشک باعث شده است که رایحه این رنگ را از صورتی متمایز کند. رنگ سرخابی نیز جزء این طیف رنگی است که شامل ترکیبات شیرین مثل آب‌نبات و کارامل است. اگر بنفش روشن باشد، رایحه‌ای ملایم و خنک دارد و هر چه بر تیرگی آن افزوده شود گلی می‌شود. در ترکیبات عطر بنفش رنگ کمی رایجه چوب، مشک و عنبر یافت می‌شود.

 

 

 

فروشگاه اینترنتی عطرونک

فروشگاه تخصصی اینترنتی عطرونک سعی بر این دارد با ارائه مقالات آرایشی در بخش ” عطرومگ ” شما رو بیشتر با دنیای زیبایی و لوازم های ارایشی مرغوب آشنا کند.
خوشحال میشیم تا نظراتتون را در مورد این مطالب با ما در میان بگذارید.
از اینکه همراهمون بودید از شما ممنونیم.