روانشناسی روایح عطرها

روانشناسی عطر ها :

شاید جالب باشه بدونید که که سلیقه شما در عطر میتواند شحصیت شما را بیان کند. اما چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟
در این مقاله از عطرونک تصمیم داریم درباره شخصیت شناسی و روانشانی عطرها صحبت کنیم. همانطور که گفتیم از رایحه و عطری که شما بیشتر میپسندید میتوان به روحیات و رفتار های شما پی برد.
عطر در زندگی همه ما نقش بسیار پر رنگی دارد و میتوان گفت که جزئی از استایل روزمرگی ماست. همانطور که میدانید هر فردی سلیقه ایی متفاوت دارد مثلا ممکن است سلیقه شخصی که شخصیتی آرام دارد با فردی پر هیجان و پرهیاهو  بسیار متفاوت باشد. بار ها برای همه ما پیش آمده است که برای خرید عطر برای خودمان و یا شخص دیگر از فروشنده راهنمایی خواستیم و آنها در اولین سوال های خود درباره شخصیت شما سوال میپرسند تا بتوانند عطری مناسب سلیقه شما پیشنهاد دهند. در کنار این با تغییر رفتار و اخلاق نیز سلیقه عطری ما نیز ممکن است تغییر کند و یا بالعکس. ما اگر عطری را به طور روتین استفاده کنیم و جز عادت های ما شود نا خود آگاه مغز ما به آن خو میگیرد و شخصیت عطری ما را شکل میدهد.برای پی بردن به شخصیت افراد کافیست عطرهای مورد علاقه آنها را تحلیل کنید. حال قصد داریم روایح عطری را تک به تک از نظر شخصیتی تحلیل کنیم پس با ما همراه باشید.

روانشناسی روایح عطرها

روایح تند

از آنجایی که این روایح بسیار تند و تیز هستند و نظر اطرافیان را بسیار جلب میکند ، افرادی که از این روایح استفاده مکنند عموما دارای اعتماد به نفس بالایی هستند. آن ها به راحتی میتوانند بهترین تصمیم ها را بگیرید به همین خاطر دوستان و اطرافیان آنها در تصمیم گیری ها از این افراد راهنمایی و مشورت میگیرند . آنها افرادی بسیار مطمئن و قابل اطمینان هستند. همچنین دارای هوش بالایی هستند و تشخیص درست از غلط جز مهارت های آنهاست. این افراد بسیار علاقه دارند همه چیز مطابق میل آنها پیش برود . در روابط عاطفی بسیار صبور هستند و با استفاده از عطرهایی با روایح تند احساس شادابی و سرزندگی به آنها القا میشود.

روایح ملایم

افرادی که از این روایح استفاده میکنند اصلا خودخواه نیستند. یکی از ویژگی های خوبی که دارند لین است که خیلی راحت و آسان میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید و نظرشان را جلب کنید. آنها همه چیز را راحت میگیرند و در مورد اتفاقات بد بسیار فراموشکار هستند و به سادگی خودشان را با شرایط زندگی وقف میدهند. خیلی زود عصبانی میشوند و ممکن است به کوچک ترین چیز هم اعتراض کنند. قابل اعتماد بودن اطرافیانشان یکی از معیارهای آنهاست. این افراد اگر در جمعی حضور داشته باشند بسیار شخصیت محبوب و قابل اعتمادی دارند.

روایح تلخ

اشخاصی که از عطرهایی با روایح تلخ استفاده میکند بسیار با انگیزه و قوی هستند. اراده خاصی در انجام کارهایشان دارند و اصولا از تغییر زیاد در زندگی خوششان نمی آید. بسیار فعال و پر انرژی هستند و عموما اهل ورزش اند. اگر تصمیم به انجام کاری بگیرند مطمئنا آن را به انجام میرسانند و اگر بدانند که آن کار انجام شدنی نیست به راحتی دست نمیکشند و به تلاش خود ادامه میدهند. اصولا ارتباط با این افراد کمی سخت است. آنها عصبانی نمیشوند ولی اگر چیزی مطابق میلشان پیش نرود ممکن است اخم را در صورت انها ببینید. خویشتن داری و صبر جز ویژگی ها خوب آنهاست و میتوان گفت صبور بودن آنها باعث شده است تا کاری را با حوصله و دقت به پایان برسانند.

روایح خنک

کسانی که از این روایح عطری استفاده میکنند همانند روایح خنک بسیار پر انرژی و مثبت نگر هستند. آنها بسیار زود نگران میشوند و برای هر مسئله کوچکی ذهن خود را بسیار درگیر میکنند و به دنبال راه حل برای آن میگردند. از دوستان و اطرافیان خود بسیار با روی باز استقبال میکنند. به راحتمی میتوانند وظایف خود را انجام دهند و بسیار مسئولیت پذیرند. همچنین آنها بسیار حس برتری به دیگران دارند و خود را بسیار بالاتر از افراد دیگر میدانند. اصولا آنها وقت خود را برای کار و افراد بیهوده تلف نمیکنند.

روایح گرم

افراد علاقه مند به روایح گرم بسیار اشخاص رقابت طلبی هستند. در ازتباط با دیگران بسیار مهارت دارند. آنها در مقابل کارهایی که بر عهدشان است بسیار مسئولیت پذیر هستند و به درستی کارهایشان را انجام میدهند. قدرشناس درباره چیزهایی که در زندگی خود دارند. دوستان و اطرافیان انها بسیار مهم و با ارزش بوده. پر تلاش آند و برای بدست آوردن هر چیزی تمام سعی خود را میکنند. در روابط خود بسیار احساسی عمل میکنند.افراد علاقه مند به عطرهای گرم بسیار خونگرم اند و همراه خوبی برای فامیل و دوستان هستند. خشونت را نمی پسندند و می دانند چه چیزی و چه کاری را چه موقع باید انجام داد. حسادت در این افراد جایی ندارد. خصوصیت دیگر این افراد این است که مسافرت را بسیار دوست دارند؛ به ویژه اگر با دوستان باشد. همچنین در مواجه شدن با بعضی مشکلات ممکن است واکنش تند و شدیدی از آن ها ببینید.

روایح شیرین

همانند نام این رایحه افراد علاقمند شخصیتی بسیار شیرین و دوست داشتنی دارند. آن ها بسیار شوخ طبع و رویا پرداز هستند. معاشرت با این افراد بسیار دلنشین است. ارتباط بر قرار کردن با این افراد بسیار آسان است. معمولا این افراد بسیار خوش صحبت و قابل اعتمادی هستند. اکثر اوقات انها به دنبال یافتن چیز های جدید و کسب تجربه هستند. شخصیتی بسیار احساسی و بخشنده دارند. در زمان های آزاد خود معمولا به رویا و خیال های جالب خود فکر میکنند و این کار برایشان بسیار خوشایند است.

 

فروشگاه اینترنتی عطرونک

فروشگاه تخصصی اینترنتی عطرونک سعی بر این دارد با ارائه مقالات آرایشی در بخش ” عطرومگ ” شما رو بیشتر با دنیای زیبایی و لوازم های ارایشی مرغوب آشنا کند.
خوشحال میشیم تا نظراتتون را در مورد این مطالب با ما در میان بگذارید.
از اینکه همراهمون بودید از شما ممنونیم.