عطرهای نیش و یا دست ساز
عطرهای نیش و یا دست ساز

ممکن است در زمینه های مختلف کلمه نیش و یا عطرهای نیش به گوش شما خورده باشد اما معنی آن را ندانید و یا برایتان سوال شده باشد که معنی نیش چیست؟
در این مقاله از عطرونک ما قصد داریم کلمه نیش را به طور کامل توضیح دهیم و شما را با معنی آن در صنعت عطرسازی آشنا کنیم.

نیش به چه معناست؟

نیش به بخش­ کوچکی از بازار گفته می شود که بر روی یک نیاز ویژه یا یک کالای ویژه متمرکز شده است. کلمه نیش یا نیچ در لغت به معنای ٓطاقچه است اما معنی آن در صنعت عطرسازی کمی متفاوت تر است.

عطرهای نیش و یا دست ساز (NICHE)

همانطور که گفتیم کلمه نیش در عطرها متفاوت است. در این صنعت این کلمه به معنی دست ساز بودن است. کسانی که از این عطر استفاده میکنند. عطر های دست ساز در مقابل عطرهایی با سبک معمولی و یا دیزاینری قرار دارند. به این مدل عطر ها عطرهای لوکس نیز گفته میشود. برند مرچنت آو ونیز نیز یکی از این عطر هاست. تولیدات عطرهای نیش بسیار محدود است به همین دلیل کسانی که از آن استفاده میکنند سلیقه ایی کاملا متفاوت و خاص دارند. از آنجایی که رایحه این مدل دست ساز و بسیار خاص است به همین خاطر نسبت به عطرهای معمولی گرانتر هستند. رایحه عطرهای نیش در عین متفاوت بودن بسیار اصلی و خالص هستند. این عطرها نیاز به تبلیغ ندارند آنها معتقد هستند که نظرات کسانی که از این عطرها استفاده میکنند بهترین تبلیغ است. طراحی و ساختار رایحه برای این برند ها اهمیت زیادی دارد به همین دلیل به بسته بندی تمرکز زیادی ندارند. یکی از ویژگی های رایحه اصیل و خاص عطر های نیش غلظت آنهاست. در این عطرها از کنسانتره غلیظ که از مواد طبیعی تشکیل شده اند استفاده میکنند. در گذشته این عطرها توسط خاندان سلطنتی استفاده میشد اما امروزه بسیاری از مردم که به دنبال رایحه ایی خاص میگردند هم از عطرهای دست ساز استفاده میکنند. برند مرچنت آو ونیز یکی از محبوب ترین عطرهای دست ساز است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و طرفدار های خاص خودش را با رایحه متفاوت و خوشبویی که دارد مجذوب خود کرده.برای مشاهده محصولات این برند محبوب میتونید به فروشگاه اینترنتی غطرونک سر بزنید و بیشتر آشنا بشید.

عطر نیش در خاندان سلطنتی

خاندان سلطنتی از چه عطرهای استفاده میکنند؟

در مقالات قبلی ما به طور مفصل در مورد سلیقه خاندان سلطنتی و عطر های مورد علاقه آنها صحبت کردیم. همانطور که میدانید خاندان سلطنتی سلیقه ایی بسیار متفاوت دارند آنها عطرهایی استفاده میکنند که در عین سادگی کیفیت و سنگینی بالایی داشته باشد. عطر نیش در میان خانواده های سلطنتی بسیار پر طرفدار است به صورتی که این نوع عطر را به عنوان عطر سلطنتی می شناسند. در میان خانواده های سلطنتی میتوان به ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت اشاره کرد که هر دو از عطرهای دست ساز و اختصاصی که برای آنها تولید می شد، استفاده می کردند. پرنسس دایانا نیز یکی از طرفداران اینگونه عطرها است. او از یک عطر گلدار به نام Quelques fleurs در جشن عروسی خود استفاده کرد.  دوشیزه محبوب شهر کمبریج، کیت میدلتون نیز در جشن عروسی خود با پرنس ویلیام از یک عطر نیش به نام White Gardenia Petals استفاده کرد. برند مرچنت آو ونیز یکی از محبوب ترین عطرهای دست ساز است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و طرفدار های خاص خودش را با رایحه متفاوت و خوشبویی که دارد مجذوب خود کرده.

نگاهی تخصصی به عطرهای دست ساز

صاحبان برند های نیش برای تاسیس کمپانی خود نیاز به هزینه کمتری نسبت به شرکت های بزرگ مثل خانه عطر دیور و شنل دارند. هدف اصلی آنها تولید عطرهایی با رایحه خاص و کیفیت بالا برای سلایق متفاوت است. این برند طرفدار های مخصوص خود را دارد و ممکن است روایح آن باب میل همه نباشد. این روزها صنعت عطر سازی نیش در حال گسترش است چرا که علاقه مندان به عطر از بوهای تکراری خسته شدند و به دنیال محصول خاص و ویژه با رایحه ای منحصر به فرد و بی نظیر می گردند. هر مدل عطر دست سازی که ساخته میشود تداعی کننده یک داستان و یا رازی است که از آن الهام گرفته شده. عطرسازان برای خلق عطری از جنس طبیعت، باید از عناصر طبیعی در ساختار آن استفاده کنند. روایحی که از بوی تازگی علف و تیور گرفته تا رنگ بال پروانه و حس روح نواز نت های موسیقی به وجود آمده باشند. عطرهای نیش دارای نت های متفاوتی هستند اما عمدتا تمرکز این نوع عطرها بر روی یک نت بیشتر است. در نهایت دانش عطر سازی در سایه الهاماتی از دل طبیعت به همراه هنری که با عناصر طبیعی تلفیق شده، پدیده ای به نام عطر نیش را خلق می کند.

عطرهای نیش به چه معنا هستند و از چه روایحی تشکیل شده اند

جرارد کاما موسس برند نیش آتلیه کلون در چند جمله کوتاه بسیار زیبا تعریف خود را بیان میکنه:

چیزی متفاوت، چیزی است که شما در همه جا نمی بینید، نادر  است. در مقابل یک عطر با تولید انبوه از یک برند مشهورتوسط احساسات الهام گرفته استدست ساز استساخته شده با مواد نادر و کمیاببه روش غیر معمول ساخته شده استمنحصر به فرد است من باور دارم که عطر شما بیانگر شخصیت شما، دوست داشتنهای شما و دوست نداشتنهای شما، احساسات شما، احساسات و نحوه معرفی خودتان به جهان است. شما غیر معمول و ویژه  هستید. آیا تا به حال در مورد آنچه که عطر شما از شما روایت میکند اندیشیده اید؟

 

ویژگی های عطرهای نیش

  • تولید کنندگان آنها اغلب گالریهای کوچک و هنری ای هستند که بخشی یا تمام محصولات به صورت دست ساز تهیه و تولید می شوند.
  • بدلیل دلیل دست ساز بودن و نیز استفاده از مواد طبیعی و یا موادی که به سختی یافت می شوند قیمت بالاتری دارند
  • اغلب بر اساس یک احساس خاص ساخته می شوند و داستانی را روایت می کنند
  • در هر فروشگاه عطر و ادکلن یافت نمی شوند و بسیار کمیابند
  •  اغلب بوهای یونیک و خاصی دارند که گذشته نبوده و یا روی یک نت خاص (مثل چب، عود. رز و ….) تمرکز دارند.

حال با آشنا شدن برند نیش میتونید عطر مورد علاقتون رو پیدا کنید.

 

فروشگاه اینترنتی عطرونک

فروشگاه تخصصی اینترنتی عطرونک سعی بر این دارد با ارائه مقالات آرایشی در بخش ” عطرومگ ” شما رو بیشتر با دنیای زیبایی و لوازم های ارایشی مرغوب آشنا کند.
خوشحال میشیم تا نظراتتون را در مورد این مطالب با ما در میان بگذارید.
از اینکه همراهمون بودید از شما ممنونیم.