Aeternum از رویال کراون : رین این د سیتی

من باران را دوست دارم. در میان همه پدیده های آب و هوایی که طبیعت بومی ما به ما ارائه می دهد، باران را بیشتر از همه دوست دارم. هیچ چیز بهتر از یک دوش طولانی تابستانی نیست که هوا را تمیز می کند. اما رعد و برق های طوفانی بهاری و باران های مالیخولیایی پاییزی نیز برای من دلنشین است. من باران با برف را دوست ندارم، زیرا فقط رنگ و بوی برف لذت بخش است، در حالی که هر چیز دیگری که زمستان به ارمغان می آورد برای من وحشتناک است … البته به جز تعطیلات زمستانی، اما من تعطیلات را دوست دارم، اما زمستان را نه.

هرگاه با بوی باران در عطرها، تازه، آبزی، با رگه‌های شیرین اوزون مواجه می‌شوم، عطر را برای خودم یادداشت می‌کنم. متأسفانه، من نمی توانم همه عطرهای رایحه باران را بپوشم. بسیاری از آن‌ها نت‌های خشن، تند یا صابونی دارند که ممکن است عطر را حتی تازه‌تر یا قوی‌تر کند، اما کل تجربه را برای من خراب می‌کنند.

از زمانی که عطرهای آنتونیو ویسکونتی در کشورم فروخته شد، به آثار آنتونیو ویسکونتی علاقه مند شدم. من بسیاری از آنها را جمع آوری کرده ام، اگرچه همه آنها را نمی خواستم. من هنوز آنها را دوست دارم و عمیقا از آنها قدردانی می کنم. من برای مدت طولانی نمی دانستم که Royal Crown نیز برند ویسکونتی است. با این حال، وقتی متوجه شدم، هر فرصتی که به دست آوردم شروع به آشنایی با عطرهای آنها کردم. و زمانی که به ایگور ماسیوکوف لیستی از آنچه می خواهم از میلان دریافت کنم، دادم، تاج سلطنتی در لیست بود. و ایگور نمونه ای از Aeternum، “ابدیت” در لاتین را برای من آورد. (ایگور، برای این و همه نمونه های دیگر از شما متشکرم). این عطر هنوز در سایت رسمی موجود نیست… و من عطر را کاملا امتحان کردم و می خواهم در مورد Aeternum به شما بگویم.

وقتی برای اولین بار Aeternum را امتحان کردم، فکر کردم با هم دوست نخواهیم بود. بله، بوی باران می داد: آب سرد و شیرینی اوزون. اما همچنین یادداشت‌های خشن یک سطل گالوانیزه پر از آب، یا یک سقف گالوانیزه که از آن باران در جویبارها می‌بارد، وجود داشت. آب و فلز. فلز خیلی زیاد و همچنین انگار تکه‌ای صابون در سطل صابونی که زیر باران رها شده بود خیس می‌شد… Aeternum به نظرم شفاف به نظر می‌رسید مثل شیشه، اما سخت مانند فلز. در همان زمان به دلیل وجود ازن که تقریباً همیشه آبزیان را پس از باران به باران یا هوا تبدیل می کند، به طور واقعی “باران” بود.

Aeternum باران ابدی را در بر می گیرد. همانطور که در جوک های مربوط به سن پترزبورگ: “خب، سیصد سال باران نخواهد بارید، درست است؟” به هر حال، Aeternum مناسب سنت پترزبورگ است. با وجود بطری آبی، برای من Aeternum تمام سایه های خاکستری است: نه، نه مانند یک رومی معروف، بلکه مانند کیت های نقاشی جوک “برای طراحی سنت پترزبورگ”، که کاملاً از مدادهای خاکستری با اشباع رنگ های مختلف تشکیل شده است. امیدوارم پترزبورگ ها مرا ببخشند و بدانند که چقدر این شهر را بی نهایت و با لطافت دوست دارم… البته آمدن به سنت پترزبورگ با عطرهای بارانی شما عجیب است، اما من دوست دارم دقیقاً عطرهای مرطوب را در آنجا بپوشم و دوست دارم. برای امتحان Aeternum در سن پترزبورگ.

البته می دانم که در سن پترزبورگ همیشه باران نمی بارد و حتی می تواند به شدت گرم باشد. تنها باری که دچار سوختگی بینی شدم در سن پترزبورگ بود.

Aeternum شروعی خشن و غیر دوستانه دارد. با این وجود، اگر ده یا پانزده دقیقه صبر کنید، تسلیم می شود. نت های فلزی و روی ناپدید می شوند، در حالی که شیرینی آب سرد و ازن رعد و برق مطلق می شود. این بوی لطیف چوب پتریکور و نمک را نشان می دهد که مدت ها در دریای بالتیک شناور بوده و توسط امواج در جایی در ساحل خلیج فنلاند پرتاب می شود. اما باران قوی تر از دریا است، ازن قوی تر از نمک است، و باران هرگز در Aeternum قطع نمی شود. بنفشه‌های جنگلی به طرز غم‌انگیزی خیس می‌شوند و سعی می‌کنند با شیرینی پودری بدیع خود در برابر نت‌های آبی مقاومت کنند، در حالی که زنبق‌ها به آرامی با آب پر می‌شوند.

با وجود گل ها، Aeternum به عنوان باران در شهر درک می شود. حتی بوی آسفالت خیس و گرانیت خیس را در آن حس می کنم… حتما توهم بویایی است. یا نوعی نت معدنی وجود دارد؟

متأسفانه شروع تند، صدای تند و صابونی آزارم می دهد. وقتی بوی آن را روی پوستم حس می کنم آنقدر خسته می شوم که حتی زیبایی باران بعد از آن دیگر نمی تواند به من آرامش دهد. من واقعاً دوست ندارم باز شدن ناخوشایند عطر را تحمل کنم تا بعد از آن لذت ببرم … مگر اینکه لذت چیزی فوق العاده زیبا را داشته باشم. این مورد در مورد Aeternum صدق نمی کند. به سادگی زیباست… و بهتر است با نت های آبی، ازن و گل های مرطوب شروع کنید.

به هر حال، Aeternum یک عطر آبزی غیر پیش پا افتاده است. با این تفاوت که بطری آن خیلی به آن نمی خورد. مخصوصاً آن تاج … اما من از تاج های روی بطری های سلطنتی بیزارم. به نظر من، آنتونیو ویسکونتی با بطری ها شانسی ندارد. برای من بطری ها ناراحت کننده، ناپایدار بودند و درب آنها به راحتی شکسته می شد. بطری های سلطنتی کراون ظاهری زیبا و مبتذل دارند. فقط زمانی جرات کردم که با آنها به قفسه ها نزدیک شوم که متوجه شدم محتوای آنها توسط آنتونیو ویسکونتی ساخته شده است. یعنی احتمال زیادی وجود دارد که آن را دوست داشته باشم و به آن نیاز داشته باشم. با وجود تاج ها.

Aeternum سخت و ساده است، اما سادگی ظریف و گران قیمتی دارد. و اگر شما هم مثل من عاشق باران هستید، Aeternum را امتحان کنید. شاید بوی فلز و صابون را نخواهید بویید یا مانعی برای بارش باران برایتان نشوند؟