انواع روایح عطرها و تاثیر آن بر روحیات و شخصیت افراد
معرفی انواع روایح عطر

میتوان گفت عطر در زندگی همه ما تاثیر زیادی دارد. روایح مختلف آن نشان دهنده روحیات و شخصیت افراد است. گاهی بعضی از روایح بر روی سیستم عصبی ، روحیات و احساسات افراد بسیار تاثیر میگذارد. تمام ترکیباتی که در روایح عطرها به کار رفته اند دارای اسرار و رمز های نهفته ایی هستند که با خلاقیت و هنر خاصی به وجود امده اند. عطرها روایح مختلفی دارند که هرکدام مناسب روحیات و فصل های مختلف است. یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد انتخاب رایحه مناسب برای روحیات و فصل های مختلف است. برای پیدا کردن ادکلن و عطر مناسب برای خود کافیست روایح عطری را بشناسید. در این مقاله قصد داریم شما را با روایح عطرها را به طور کامل آشنا کنیم.

انواع روایح عطر ها

عناصر و ترکیباتی که در عطر ها وجود دارند باعث ایجاد بوهای متنوعی میشوند. اگر بخواهیم روایح عطرها را دسته بندی کنیم عطرها به ۷ دسته تقسیم میشوند:

  • روایح گرم
  • روایح تلخ
  • روایح شیرین
  • روایح تند
  • روایح خنک
  • روایح طبیعت
  • روایح خوراکی

همانطور که گفتیم مزاج و فصل بسیار در انتخاب عطر و تاثیر آن بر روحیه موثر است. حال قصد داریم به طور مختصر با این ۷ دسته آشنا شویم.

آشنایی با انواع روایح عطرها

روایح گرم :

به عطرهایی که در آن ها رایحه های ادویه های شرقی، شکلات یا چوب به کار رفته است، عطرهای گرم می‌گویند. از اسم این رایحه کاملا مشخص است در چه فصل هایی باید بیشتر استفاده شود. روایح گرم حس گرمای آرامش بخشی را به شخص القا میکند. معمولا عناصر کهربا و چرم در این روایح بیشتر وجود دارند به همین خاطر روایح گرم بسیار مناسب فصول خنک پاییز و زمستان هستند.

روایح تلخ :

یکی از پرطرفدار ترین روایح ، رایحه های تلخ هستند. این روایح برخلاف اسمی که دارند بسیار دلنشین و پرطرفدار هستند. نت های چوب سوخته، قهوه و نعناع، میخک، دارچین و … روایح تلخ را تشکیل میدهند. رایحه‌های منحصر به فرد تلخ اصولاً از برخی گیاهان، ادویه‌های تند و ریشه درختان به دست می‌آیند. این عطرها سنگین هستند و بیشتر در مکان‌های رسمی و برای مردان استفاده می‌شوند؛ البته عطرهای تلخ تنها مخصوص مردان نیست؛ امروزه عطرهای تلخ زنانه‌ای نیز وجود دارد که می‌تواند بسیار جذاب و دل‌ نشین باشد. این رایحه برای تمام فصول قابل استفاده است است اما بیشتر مناسب فصول سرد پاییز و زمستان است.

روایح شیرین :

طعم شیرین در این روایح به خوبی حس میشود. همانطور که گفتیم روایح تلخ بیشتر برای مکان های رسمی استفاده میشوند اما رایحه شیرین بسیار مناسب مراسم و جمع های صمیمی و نزدیک است.  بنابراین اگر در مجالس صمیمی حضور دارید و فردی خونگرم هستید؛ می‌توانید از عطرهای شیرین استفاده کنید. این عطرها هم برای شما و هم برای اطرافیانتان آرامش‌بخش خواهند بود. این روزها در عطرهای مردانه نیز از روایح شیرین استفاده میشود. آقایانی که از عظرهایی با روایح شیرین استفاده میکنند دارای شخصیتی خونگرم و صمیمی هستند. یکی از رایحه‌های خوراکی شیرین، رایحه کارامل است. چوب نیز نمونه‌ای دیگر از رایحه‌های شیرین است که بیشتر در عطرهای کلاسیک استفاده می‌شود. گل‌ها نیز عطرهای شیرینی دارند که بیشتر در عطرهای زنانه و برای افرادی که به عطرهای آرامش‌بخش نیاز دارند؛ استفاده می‌شوند.

روایح تند :

این روایح بویی بسیار تند دارند و به خاطر بوی زننده ایی که دارند باب میل و سلیقه همه افراد نیست. روایح تند از ترکیباتی مانند فلفل و یا دارچین تشکیل شده اند که حتما باید با روایح ملایم تری ترکیب شوند. این رایحه هم در عطرهای زنانه و هم در عطرهای مزدانه استفاده میشود.

روایح خنک :

این روایح یکی از مناسب ترین رایحه ها برای فصول بسیار گرم بهار و تابستان است. به خاطر بوی متفاوت و خنکی که دارند احساس طراوت و خنک بودن را به راحتی منتقل میکنند.

روایح طبیعت :

در این رایحه از عناصر و نت هایی که در طبیعت وجود دارند استفاده میشود. عناصری که حس حضور در دریا ، جنگل و طبیعت را به شما القا کند. این رایحه مناسب تمام فصول سال است و در عطرهای زنانه و مردانه بسیار استفاده میشود.

روایح خوراکی :

این رایحه از عناصر طبیعی و خوراکی تشکیل شده است به طوریکه وقتی شما آن را استشمام میکنید رایحه آن شما را یاد طعم یک خوراکی می اندازد. این رایحه بسیار دلنشین است و محبوبیت زیادی در بین روایح عطرهای زنانه و مردانه دارد.

در این مقاله تمام دسنه روایح عطرها را معرفی کردیم اما در هر عطر ممکن است چند نوع رایحه به کار رود و هر نت آن یک بوی متفاوت داشته باشد. مثلا ممکن است رایحه تلخ و گرم با هم ترکییب شوند و یک بوی خارق العاده را به وجود اورند.

حال با آشنا شدن تمام دشته های بویایی میتواند با سر زدن به وبسایت ما رایحه عطر مورد علاقه خود را پیدا کنید و مورد برسی قرار دهید.

 

 

فروشگاه اینترنتی عطرونک

فروشگاه تخصصی اینترنتی عطرونک سعی بر این دارد با ارائه مقالات آرایشی در بخش ” عطرومگ ” شما رو بیشتر با دنیای زیبایی و لوازم های ارایشی مرغوب آشنا کند.
خوشحال میشیم تا نظراتتون را در مورد این مطالب با ما در میان بگذارید.
از اینکه همراهمون بودید از شما ممنونیم.